Nie dam rady, boję się

Codziennie wyobrażamy sobie swoją przyszłość. Siedzimy z kubkiem herbaty w dłoniach, wpatrujemy się w świat za oknem i zastanawiamy się co dalej z naszym życiem. Myślimy o rzeczach, o marzeniach, których nigdy nie odważymy się zrealizować. Mimo, że tak bardzo tego pragniemy, jest w nas coś co na to nie pozwala. Nie pozwala nam ruszyć dalej, robić to co uważamy za słuszne. To strach. Strach przed tym jak odbiorą nas inni. Co sobie o nas pomyślą, jaką mają opinie na dany temat.
No bo przecież co powiedzą inni? Co jeśli mnie wyśmieją? Przestaną lubić? A jeśli mi się nie uda? Jeśli tak naprawdę nie potrafię? Pełno myśli krąży w naszych głowach. Nie dajmy im się! Jeśli nie zrobisz tego czego pragniesz będziesz naprawdę żałować! Czy ludzka opinia jest wszystkim? Jest głównym wyznacznikiem tego co powinniśmy robić? NIE! Opinia jest ważna, ale nie możemy się nią sugerować przy podejmowaniu każdej decyzji. Jeśli masz marzenia, chcesz robić coś co kochasz - nie bój się. Dasz radę!


2 komentarze:

  1. Zgadzam się! To nasze życie i my o nim decydujemy i to od nas zależy jak ono wygląda i będzie wyglądać! Opinia innych może być co najwyżej delikatną sugestią ;p

    http://cytrynkacowartoobejrzec.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Już dawno przestałam się przejmować zdaniem innych. robię, co uważam za słuszne, bo to moje życie, i chce je przeżyć tak, jak JA to sobie zaplanowałam.
    Hardkorowo Normalna

    OdpowiedzUsuń